Z pamiętnika Krysi

O Autorze

Moje zdjęcie
Z kijami chodzę od 2011 roku. Miałam wtedy 61 lat. Nigdy nie byłam typem sportowca. Jedynym sportem, który uprawiałam to było żeglarstwo, a wiadomo, że tam pracuje bardziej wiatr niż nasze mięśnie i serce. Dziś nie wyobrażam sobie życia bez chociażby minimalnej aktywności sportowej.

Maskowy Trening Karnawałowy 2017

7.01.2017

W tym roku zostaliśmy zaproszeni przez trenerów Marsz Po Zdrowie na Karnawałowy Trening Maskowy. Maski karnawałowe i inne brokatowe dodatki będą mile widziane. Marsz odbył się 7 stycznia 2017r. w Lasku Marcelińskim. Mróz w tym dniu dał nam się we znaki. Było – 8 stopni. Odczuwalna temperatura była jeszcze niższa, gdyż wiał nieprzyjemny wiatr. Przybyła nas dość liczna grupa osób. Większość w perukach i maskach. Trenerzy jak zwykle pięknie poprzebierani.

Ale i uczestnicy nie pozostawali w tyle.

Spotkanie rozpoczęło się od rozgrzewki w formie tańca poprowadzonej przez Helenę. jeszcze przed wyruszeniem do lasu wręczyliśmy Helenie prezent z okazji 30-tych urodzin, które obchodziła pod koniec grudnia. Karykatura jej postaci świetnie oddaje jej aktualny stan.

Ponieważ mróz dawał się we znaki ochoczo w dwóch grupach – sportowej i rekreacyjnej wyruszyliśmy na trening. Grupę sportową poprowadził Marcin, a grupę rekreacyjną Daria z Agnieszką. Marsz i ćwiczenia w grupie rekreacyjnej były przeplatane zabawą integracyjną. Jednym z zadań było ustawienie się ok. 15 osób w trójkącie o bokach 110 cm x110 cm. Grubo naciągane, ale zostało nam to zaliczone jako wykonane zadanie. Na koniec obie grupy spotkały się na tańcach przy muzyce, które prowadziła ponownie Helena. Były życzenia od trenerów z grosikiem na szczęście.

Był naturalnie szampan oraz dla każdego uczestnika kalendarz Marszu Po Zdrowie z zaznaczonymi wydarzeniami MPZ i Korony Wielkopolski.

Nie zapomnieliśmy również o wspólnej fotografii.

  
S z c z ę ś l i w e g o    N o w e g o    R o k u !