Z pamiętnika Krysi

O Autorze

Moje zdjęcie
Z kijami chodzę od 2011 roku. Miałam wtedy 61 lat. Nigdy nie byłam typem sportowca. Jedynym sportem, który uprawiałam to było żeglarstwo, a wiadomo, że tam pracuje bardziej wiatr niż nasze mięśnie i serce. Dziś nie wyobrażam sobie życia bez chociażby minimalnej aktywności sportowej.

Korona Wielkopolski – Olandia 2016

23.03.2016

Ostatnim etapem II edycji Korony Wielkopolski były zawody zorganizowane 19 marca w Olandii. Był to już szósty etap zmagań tegorocznej edycji Korony Wielkopolski i zgromadził rekordową liczbę uczestników, bo aż 321 osób (w tym niemalże 50 osób z Marsz Po Zdrowie).

Tematem przewodnim zawodów, podobnie jak w ubiegłym roku, było przywitanie wiosny. Na trasie królowały więc pszczółki, motyle i kwiaty, widoczne na strojach i twarzach zawodników. Zmagania odbywały się na dystansie 6,2 km i 11,8 km. Trasa prowadziła najpierw po asfalcie, a później po ubitej piaskowej drodze. Była szeroka, tak, że nie było problemu z wyprzedzaniem. Rywalizacja odbywała się nie tylko na poziomie indywidualnym, ale również drużynowym. Ostatecznie cały cykl zawodów Marsz Po Zdrowie zakończył na drugim miejscu, pozwalając wyprzedzić się Pleszewskim Włóczykijom tylko o 96 pkt.

Ja wzięłam udział w zmaganiach na 6,2 km. Zajęłam 13 miejsce w mojej grupie wiekowej z czasem 1:04:16 godz. Był to czas dużo gorszy niż w ubiegłym roku. Brak treningów spowodowany chorobą dał o sobie i tym razem znać.
Cechą wszystkich zawodów Korony Wielkopolski jest program wzbogacony o dodatkowe imprezy festynowe. Były więc w Olandii: Zumba, występ zespołu UTW Międzychód, przygotowanie i topienie marzanny. Odbyła się również licytacja charytatywna, z której dochód został przeznaczony na leczenie podopiecznych z Fundacji Olandia. Atmosferę zawodów w Olandii świetnie przedstawia film nakręcony przez przedstawicieli portalu “Chodzę z kijami”.

II cykl zawodów Korony Wielkopolski przeszedł już do historii. Organizatorzy Krzysztof Jachnik i Marcin Szulc z Marsz Po Zdrowie zapowiadają wiele niespodzianek w kolejnej edycji, która rozpocznie się już we wrześniu tego roku.