Z pamiętnika Krysi

O Autorze

Moje zdjęcie
Z kijami chodzę od 2011 roku. Miałam wtedy 61 lat. Nigdy nie byłam typem sportowca. Jedynym sportem, który uprawiałam to było żeglarstwo, a wiadomo, że tam pracuje bardziej wiatr niż nasze mięśnie i serce. Dziś nie wyobrażam sobie życia bez chociażby minimalnej aktywności sportowej.

Grand Prix Nordic Walking WPN 2017

19.02.2017

Z okazji jubileuszu 60-lecia Wielkopolskiego Parku Narodowego odbędzie się w tym roku Grand Prix Nordic Walking na terenie Parku. Będzie to cykl czterech imprez rekreacyjno-sportowych i obejmie tereny Gmin: Mosina, Puszczykowo, Stęszew i Komorniki, które są partnerami i inicjatorami projektu “Aktywna Trójka – trasy trzech aktywności po WPN”.
Pierwsza z cyklu Grad Prix impreza Nordic Walking odbędzie się 22 kwietnia 2017r. w Jeziorach siedzibie Dyrekcji WPN. Zainauguruje ona obchody 60. rocznicy utworzenia Parku. Kolejne odbędą się 11 czerwca w Puszczykowie, 3 września
w Stęszewie oraz 15 października w Komornikach, gdzie nastąpi
podsumowanie cyklu i wręczenie pucharów i nagród. 
Organizatorzy przygotowali trasy o długości 10 km., jedynie w Komornikach dystans będzie wynosił 7 km. Impreza zapowiada się bardzo interesująco. Trasy wiodą po najbardziej atrakcyjnych przyrodniczo terenach Parku. Mam zamiar wziąć udział w tych zawodach. Przeraża mnie tylko dystans 10 km., gdyż jeszcze nigdy nie brałam udziału w zawodach na takim dystansie. Bliskość Poznania i malowniczość terenów, po których będziemy się ścigali są atutem przy podejmowaniu decyzji. Szczegółowe informacje na temat zawodów można znaleźć na stronie http://zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/GP-WPN-NW.
Grand Prix Nordic Walking nie jest jedyną sportową imprezą uświetniającą obchody 60-lecia Wielkopolskiego Parku Narodowego. W dniu inauguracji obchodów odbędzie się również impreza biegowa “60 KILOMETRÓW NA 60 LECIE PARKU”. “KRÓL PARKU” to hasło przewodnie. Sympatycy biegania będą mogli zmierzyć się z 60 kilometrową trasą, a dla zawodników, którzy planują pokonać półmaraton będzie czekała trasa o długości 21km. Zapowiada się więc pełen emocji piknik sportowy.