Z pamiętnika Krysi

O Autorze

Moje zdjęcie
Z kijami chodzę od 2011 roku. Miałam wtedy 61 lat. Nigdy nie byłam typem sportowca. Jedynym sportem, który uprawiałam to było żeglarstwo, a wiadomo, że tam pracuje bardziej wiatr niż nasze mięśnie i serce. Dziś nie wyobrażam sobie życia bez chociażby minimalnej aktywności sportowej.

Darmowe zajęcia sportowe w Poznaniu

31.08.2018

Okres letni to okres wzmożonych rywalizacji Nordic Walking w wielu miejscowościach w całej Polsce. W ubiegłym roku uczestniczyłam w nich przynajmniej raz w miesiącu. W tym roku mój organizm powiedział “stop”. Nie oznacza to jednak, że w wakacje leniuchowałam.
Wprawdzie w wielu klubach fitness plan zajęć był mocno okrojony albo zajęć nie było wcale, jak w Klubie Marsz Po Zdrowie, który w tym czasie dokonywał przeprowadzki z Głogowskiej na Mikstacką 18, ale mieszkańcy Poznania mieli dość duży wybór w darmowych zajęciach sportowych, które odbywały się w okresie wakacji na terenie Poznania.
Najwięcej propozycji mieli miłośnicy jogi. Joga królowała w całym mieście. Ćwiczono nad Maltą, w Ogrodzie Szelągowskim, w Parku im. K. Marcinkowskiego, w parku przy Starym Browarze, w parku przy fontannie przed operą.
Ja dość późno zainteresowałam się tymi zajęciami, dlatego tylko kilka razy uczestniczyłam w zajęciach jogi. Ćwiczyłam więc Jogę przy Fontannie, gdy zajęcia prowadziła Julia Durkiewicz z Domu Kultury Jogi,    

a także, gdy jogę w nurcie Ashtanga Yoga poprowadziła Magdalena Nowaczyk ze szkoły Surya Yoga.

Ponieważ pogoda tego lata nam dopisała, więc i frekwencja na tych zajęciach była zawsze liczna.

Jogę w parku Starego Browaru prowadziła natomiast instruktorka z  Magiel Fitness.
 
Organizatorami Jogi nad Maltą byli instruktorzy z Domu Kultury Jogi. Ja akurat uczestniczyłam w zajęciach prowadzonych przez Magdalenę Nowaczyk.

Do Amfiteatru przy Bramie Poznania Karol Abramek i Leszek Kubiaczyk zaprosili chętnych na Bodyart nad Wartą. 

Mimo upału jaki był w dniu 29.07.2018 r. dość liczna grupa zapaleńców wyciskała z siebie siódme poty.

Na powyższe zajęcia nie trzeba było się zapisywać. Wystarczyło wziąć tylko siebie i maty (a nawet wystarczył ręcznik).
Inaczej było z warsztatami Nirvana Fitness. Tu obowiązywały zapisy, gdyż zajęcia odbywały się w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie była ograniczona liczba miejsc. Chętni do poznania swojego organizmu i jak funkcjonuje oddech mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach Nirvana Fitness w kilku miejscach Poznania.
Monika Domagała w Centrum “Garbary 64”  pokazała nam jak dbać o nasz oddech, psychikę i ciało. A wszystko to przebiegało przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki.

 

W podobnym duchu przebiegły zajęcia z Kasią Preiss, które odbyły się w Klubie Marsz Po Zdrowie, już w nowej lokalizacji przy ul. Mikstackiej 18.

Nirvana Fitness jest w Polsce dyscypliną jeszcze bardzo mało znaną, a warto się z nią zapoznać, gdyż wyrobienie w sobie nawyku zdrowego wzorca oddechowego może nam przynieść ogromne korzyści dla ciała i umysłu.

Wakacje niestety już się skończyły i darmowe zajęcia również. Obiecuję sobie, że w przyszłym roku wcześniej się nimi zainteresuję i również będę w nich aktywnie uczestniczyła.

P.S. Wszystkie zamieszczone powyżej zdjęcia należą do organizatorów wymienionych zajęć.