Ładowanie Wydarzenia

« Powrót

Wyprawa do Włoch – Tirano 5-9.06.2024r

  • 5 czerwca, 2024 00:00 — 8 czerwca, 2024 23:59
  • Pozostało:
1622 zł

Opis wydarzenia

Data: 5-9.06.2024r

Plan wyjazdu do Tirano.

Środa 5.06
Zbiórka 5:30 w Bełchatowie
Wyjazd 6:00
Dojazd ok. godz. 16:00 Salzburg
Salzburg – jedna z najpiękniejszych alpejskich perełek, która zachwyca zarówno swoim położeniem, jak i  przepięknymi budowlami. Miejsce urodzenia słynnego kompozytora Wolfganga Amadeusa Mozarta. Zróżnicowanie architektoniczne Salzburga jest wyjątkowe. W 1997 roku salzburska starówka została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

 

 

 

Zatrzymamy się przy najsłynniejszej ulicy Salzburga – Getreidegasse. To właśnie przy niej znajduje się słynny Dom Narodzin Mozarta, będący jednocześnie jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów w mieście, a także całej Austrii.

Wolfgang Amadeus Mozart to z pewnością najsłynniejszy mieszkaniec Salzburga. To między innymi za jego sprawą miasto jest dziś uosobieniem muzyki klasycznej i jedną z europejskich stolic sztuki. Ta kilkupiętrowa kamienica otwarta jest dla zwiedzających i obecnie mieści się tutaj muzeum poświęcone kompozytorowi i jego rodzinie. Jednym z ciekawszych ,,eksponatów” jest izba kuchenna, którą odrestaurowano zgodnie ze standardami, jakie panowały w XVIII wieku. Poza tym w muzeum znajdziecie replikę klawikordu artysty, jego perukę i pęk włosów, zapisy nutowe oraz obrazy z różnych okresów życia.

 

 

 

 

 

Będzie można również wstąpić do Kościoła Franciszkanów, który stanowi nieodłączny element miejskiego krajobrazu. Gotycka bryła wyraźnie odstaje od okolicznych zabudowań i przyciąga wzrok. Wstęp do kościoła jest darmowy i zdecydowanie warto tu zajrzeć podczas zwiedzania Salzburga.

Następnie wjedziemy kolejką na Twierdzę Hohensalzburg, która jest najważniejszą wizytówką Salzburga. Masywny zamek od 1077 roku stanowi krajobrazową dominantę i jednocześnie wyjątkowy punkt widokowy na okolicę. Dziś natomiast można zdobyć ją na dwa sposoby – wejść dość stromym podejściem ulicą Hoher Weg lub wjechać na wzgórze funicolarem (ul. Festungsgasse) uruchomionym w 1892 roku.

 

Wieczorem udamy się na nocleg do ***Hotelu w Rosenhaim (Hotel zum Maxymilian). Czekać na nas będą pokoje 2-osobowe, a rano pyszne śniadanie 🙂

Czwartek 7.06
Wyjazd o godz. 9:00 prosto do Tirano.
Dojazd do Tirano ok. godz. 14 – zameldowanie w Hotelu i czas wolny do podziwiania tego pięknego miejsca 🙂

Można ten czas wykorzystać również do skorzystania z Kolei Bernina Expressi udania na przejażdzkę np. do St. Moritz 🙂

 

 

 

 

 

Piątek 8.06
Wyjazd 8:00
Najwyższy w Europie most tybetański – Ponte Nel Cielo. Usytuowany ponad 140 metrów nad doliną i płynącym strumieniem, skąd można podziwiać przepiękne widoki na Alpy oraz oddalone Jezioro Como. Długi na 234 m.

 

 

 

 

Następnie pojedziemy do urokliwego miasteczka nad Jeziorem Como – Lecco, ponieważ właśnie w nim znajdują się plaże, by móc się w nim pomoczyć. Będziemy tu ok. 2-3h
Jezioro Como znajduje się w najbogatszej części Włoch, w powszechnej opinii turystów i branżowej prasy uchodzi za najpiękniejsze i najbardziej ekskluzywne z europejskich jezior. To tutaj swoje okazałe wille mają światowej sławy aktorzy, tacy jak George Clooney, Brad Pitt, czy Sylvester Stallone. Nad jeziorem swoją rezydencję ma także piosenkarka Madonna. Jezioro Como urzekło też ekipy filmowe. Kilkukrotnie nagrywano tutaj sceny do filmów o przygodach Jamesa Bonda, w tym „Casino Royale”. Ponadto nad jeziorem nagrywano też „Gwiezdne wojny”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do godz. 16
Do godz. 17:00 – odbiór pakietów startowych
18:00 – Ceremonia Otwarcia Pucharu Świata we Włoszech oraz parada flag i koncert wg planu całej imprezy 🙂

Sobota 8.06
Puchar Świata Nordic Walking we Włoszech – wg planu zawodów dostępny tutaj –> https://nordicwalkingworldleague.com/pl/cities-list,2024/italy-2024

Niedziela 9.06
Wyjazd o 9:00 bezpośrednio do Bełchatowa.

Koszt: 700zł + 183 Euro lub 213 Euro (z atrakcjami)

Cena obejmuje:
– transport autokarem (wyposażenie: klimatyzacja, WC, DVD, barek, lodówka, pasy bezpieczeństwa, WiFi) z Bełchatowa lub miejscowości na trasie do Salzburga, Rosenhaim, Tirano, mostu Ponte Nel Ciero, miasteczka Lecco i z powrotem, łacznie ze wszystkimi opłatami,
1 nocleg w pokoju 2 osobowym ze śniadaniem w Hotelu w Rosenhaim
3 noclegi ze śniadaniem w Hotelu w samym centrum Tirano,
– Atrakcje (dla chętnych): Zwiedzanie domu urodzenia Mozarta (Mozart’s  Geburtshaus) – 10,50 Euro
Twierdza Hohensalsburg z wjazdem kolejką – 14,50 Euro
Wejście na Most Tybetański Ponte Nel Cielo – 5 Euro
– możliwość pozostawienia swojego pojazdu na parkingu przy Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie

 

 

 

 

Cena nie obejmuje:
– innych posiłków z wyjątkiem wymienionych śniadań
– opłaty startowej na Puchar Świata Nordic Walking w Tirano – tutaj można się zapisać: https://nordicwalkingworldleague.com/pl/cities-list,2024/italy-2024
– dojazdu do Bełchatowa
– ubepieczenia nnw (warto zapewnić sobie we własnym zakresie!!)

Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat zaliczki.

Już za chwilkę otworzymy zapisy na stronie ONWF. Jeszcze teraz nie można zapisać się poprzez stronę.
Wszelkie pytania lub rezerwacje prosimy kierować na maila helena@marszpozdrowie.pl lub tel. 603728243 (najlepiej poprzez Whatsapp)

Tworząc opisy i zdjęcia posiłkowałam się tymi stronami, zachęcam do ich zobaczenia:

Salzburg -10 rzeczy, które musisz zrobić w mieście Mozarta

Salzburg – atrakcje jednego z najpiękniejszych alpejskich miast.

Urokliwe Lecco nad brzegiem jeziora Como

Lecco nad jeziorem Como – co zobaczyć, gdzie spać, jak dojechać? Praktyczny przewodnik