Ładowanie Wydarzenia

« Powrót

Kurs Instruktor Nordic Walking Poznań

 • 10 sierpnia, 2024 09:00 — 18:00
 • Pozostało:
790 zł

Opis wydarzenia

ZAUFAJ PROFESJONALISTOM!

 • zostań instruktorem najdynamiczniej rozwijającej się aktywności na świecie!
 • kształć się pod okiem pionierów Nordic Walking w Polsce i dołącz do ponad 3500 profesjonalistów
 • nasze kursy są rekomendowane przez twórcę Nordic Walking– Marko Kantanevę
 • jedyne w Polsce zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej!
 • Legitymacja Instruktora z poleceniem samego twórcy- Marko Kantanevy (jako jedyna organizacja w Polsce posiadamy świadectwo jakości i akredycjację World Original Nordic Walking Federation)
 • Tylko z nami dołączysz do największej Ogólnopolskiej bazy Instruktorów www.ZnajdzInstruktora.pl

Nordic Walking dla nas to przede wszystkim pasja– nasi podopieczni to nie tylko czołowi instruktorzy, ale i także utytułowani zawodnicy.
Nie czekaj dołącz do najlepszych i uzyskaj fachową pomoc partnersko – marketingową. Wzoruj się na sprawdzonym systemie treningowo- instruktażowym

UWAGA!

ze względu na wysoką jakoś szkolenia obowiązuje ograniczona ilość uczestników
– do 10 osób!

Umiejętności instruktarzu oraz prowadzenia ciekawych zajęć Nordic Walking, bogatych w różnorodne formy treningu i zabawy z kijami to w dzisiejszych czasach standardowa umiejętność wymagana od pracodawców strefy wellness, placówek sportowych, medycznych, szkół, prywatnych firm czy u indywidualnego klienta. Instruktorzy posiadający taką wiedzę zdobytą pod okiem fachowców są dużo lepiej postrzegani na rynku pracy, jak i podczas zajęć prowadzonych na własną rękę.

Specjalistyczny Kurs Instruktorski Nordic Walking składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Zakończony jest otrzymaniem certyfikatu Instruktora Nordic Walking, nadającego uprawnienia zawodowe (zgodnie z ustawą o sporcie i rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej). Szkoła Marsz Po Zdrowie jest wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych w Polsce pod numerem ewidencyjnym 2.04/00039/2013.

Kurs obejmuje pełen zakres metodyki i dydaktyki nauczania techniki Nordic Walking. Bazujemy nie tylko na ogólnych wskazaniach organizacji międzynarodowych. Szkolenie wzbogacone jest w praktyczne wskazówki wynikające z doświadczenia i wieloletnich praktykach szkoleniowo-zawodniczych połączonych z badaniami naukowymi Międzynarodowych Instruktorów Szkoleniowców. Skupiamy się na praktycznym podejściu do treningu i różnorodności ćwiczeń, tak by kursanci mogli przedstawić swoim klientom szeroki wachlarz ćwiczeń i umiejętności, a trening przez nich prowadzony był zarówno efektywny jak i efektowny.

Na szkoleniu w części teoretycznej omawiana jest szczegółowo między innymi prawidłowa technika oraz poszczególne jej elementy w odniesieniu do jednostki motorycznej naszego ciała. Dodatkowo poruszamy najważniejsze informacje dotyczące:
 • historii Nordic Walking w Polsce i na świecie,
 • aspektów zdrowotne marszy z kijami (w odniesieniu do pacjentów, osób rekreacyjnie ćwiczących jak i sportowców)
 • profesjonalnego sprzętu i doboru kijów do intensywności marszy czy biegów
 • zasad prawidłowego treningu,
 • specjalistycznych wskazań i przeciwwskazań do treningu,
 • obalamy mity i potwierdzamy fakty, czy kije to tylko sport dla emerytów? 🙂
Uwaga! Część teoretyczna może być realizowana online przez platformę zoom dzień lub dwa dni przed oficjalną datą części praktycznej kursu.

 

W części praktycznej przede wszystkim uczymy prawidłowej techniki i wskazujemy jak w praktyce powinien wyglądać prawidłowy i ciekawy trening. W łatwo przystępny sposób przedstawiamy szeroki wachlarz ćwiczeń nauczających i doskonalących poszczególne elementy techniki. Ponadto prezentujemy niezliczoną ilość ćwiczeń integracyjnych, zabawowych, siłowych, rozciągających, koordynacyjnych, elementy treningu dla sportowców, treningu funkcjonalnego czy crossfit. A wszystko to z wykorzystaniem kijów! Postępy uczestników naszych szkoleń weryfikujemy w czasie trwania kursu poprzez videoanalizę techniki marszu. Dzięki tej metodzie każdy może wcielić się w instruktora własnej techniki i z naszą podpowiedzią dopasować odpowiedni zestaw ćwiczeń doszkalających 🙂  Część praktyczna jest realizowana tylko na żywo!

 

Dodatkowe materiały edukacyjne, do przygotowania się przed kursem:
Dodatkowo wszystkim kursantom podczas szkolenia zapewniamy:
 • praktyczne umiejętności prowadzenia ciekawych zajęć z kijami w koncepcji Nordic Fitness Klub
 • zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej
 • Legitymację Instruktora z poleceniem samego twórcy – Marko Kantanevy (jako jedyna organizacja w Polsce posiadamy świadectwo jakości i akredycjację World Original Nordic Walking Federation)
 • materiały szkoleniowe zebrane w skrypt
 • wypożyczenie i przetestowanie profesjonalnych kijów Nordic Walking
 • poczęstunek regeneracyjny
 • dożywotnią zniżkę instruktorską na zakup sprzętu
 • pomoc dydaktyczno-marketingową po zakończeniu szkolenia
 • zniżkę na inne szkolenia organizowane przez szkołę MarszPoZdrowie
 • możliwość wielokrotnego darmowego powtórzenia i utrwalenia szkolenia w każdym późniejszym terminie (np. w przypadku dłuższej przerwy czy zbyt obszernego materiału do opanowania na raz 🙂 )
 • możliwość dalszego rozwoju, np. zaawansowany kurs z całkowitym dofinansowaniem z Unii Europejskiej z gamą ponad 300 ćwiczeniami z wykorzystaniem kijów, obejmujący moduły treningu medycznego, wzmacniającego, interwałowego itp. czyli Trener Nordic Walking (www.TrenerNordicWalking.pl) czy kurs Sędziego Nordic Walking (www.SedziaNordicWalking.pl)
 • wpis do ogólnopolskiej bazy instruktorów www.ZnajdzInstruktora.pl
 • możliwość darmowego stworzenia swojej strony z gotowymi szablonami dla zajęć, szkoleń oraz systemem płatności online- poznaj więcej informacji kliknij
  Poznaj przykładową stronę: (np.www.nordicwalkingpoland.pl/pogodninordikowcy)
 • dostęp do systemu karnetowania i list obecności dla tworzonych grup Outrainer.pl

Na kursy zapraszamy studentów i absolwentów uczelni o profilach sportowych, medycznych turystycznych i innych pokrewnych, fizjoterapeutów, instruktorów sportu, osoby związane z turystyką i rekreacją ruchową, osoby pracujące w oświacie, przewodników, wychowawców i ze względu na tegoroczną ustawę deregulacyjną zawód trenera/ instruktora wszystkie inne chętne osoby, którym temat sport i zdrowie nie są obce.

UWAGA!

Jeżeli zorganizujesz grupę 5 osób na szkolenie w danym miejscu- jako szósta osoba- kurs dla Ciebie gratis

Dodatkowe informacje:
 1. Uprawnienia, które można uzyskać na szkoleniach honorowane są we wszystkich krajach UE i na świecie. Tylko u nas oprócz legitymacji Instruktora Nordic Walking otrzymasz zaświadczenie MEN. Dokument wydawany jest na podstawie ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.
 2. Po szkoleniu Instruktorzy otrzymują pomoc partnersko – marketingową ze strony Marsz Po Zdrowie. Dodatkowo istnieje możliwość rozpoczęcia współpracy z Marsz Po Zdrowie w zakresie prowadzenia treningów, organizacji wyjazdów kondycyjnych i promocji nordic walking w całej Polsce. Instruktorzy otrzymują również rabat na zakup sprzętu na potrzeby dalszej działalności.
 3. Tylko u nas, absolwenci szkoleń, w celu doskonalenia i weryfikacji swoich umiejętności mogą bezpłatnie uczestniczyć w następnych organizowanych szkoleniach instruktorskich.
 4. Szkoła Marsz Po Zdrowie jest wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym 2.04/00039/2013. Tym samym zachęcamy do ubieganie się o dofinansowania na szkolenia z instytucji samorządowych.

Zapisz się na wydarzenie