nasz Poradnik

Historia Nordic Walking
trening

Historia Nordic Walking sięga starożytnych czasów, kiedy to wędrujący z owcami pasterze, podczas swego marszu podpierali się kijami. Analogicznie w tym samym celu wędrujący turyści w górach od najdawniejszych czasów używali kijów do wsparcia się podczas długich podróży. Technika marszu polegała jednak jedynie na wspieraniu się na kijach oraz zwiększeniu płaszczyzny podparcia zapobiegając upadkom. Ówczesna… Read more »

czytaj więcej
Nordic Walking, a odchudzanie cz.2
trening

,czyli korzyści z marszu Nordic Walking, dla osób, które chcą schudnąć! Podczas spaceru prawidłową techniką marszu Nordic Walking pracuje ok. 90% mięśni zarówno dolnej, jak i górnej połowy ciała w organizmie, co świadczy o ogromnej efektywności chodu z kijami. Przyspieszamy przez to przemianę materii, spalanie kwasów tłuszczowych oraz wzmacniamy działanie enzymów trawiących tłuszcze. Daje to… Read more »

czytaj więcej
Nordic Walking, a odchudzanie cz.1
trening

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami i można już ją wyczuć w powietrzu, dlatego zajmiemy się tematem, który niewątpliwie zainteresuje sporą część osób – wymianą opon zimowych na letnie, czyli zrzuceniem zbędnych kilogramów 🙂 Jednak na początku naszego artykułu stanowczo podkreślamy, że celebrujemy sylwetki zdrowe, o prawidłowych wskaźnikach oraz odpowiednim składzie ciała uzyskane poprzez… Read more »

czytaj więcej
Akademia Nordic Walking 3- zaawansowane elementy techniki marszu Nordic Walking
trening

Skoro podstawy mamy opanowane, co dalej? Czy Nordic Walking kończy się tylko na marszach z kijami? Czy wysiłek ogólnie uznawany za tempo emerytów daje możliwości zmęczenia się? Jak już wcześniej wspominaliśmy marsze z kijami to wynalazek skonstruowany na potrzeby sportowców wyczynowych, tak więc podwyższamy tempo, dodajemy parę dodatkowych elementów i montujemy solidny trening wydolnościowo wzmacniająco… Read more »

czytaj więcej
Akademia Nordic Walking 2- istotne elementy techniki marszu Nordic Walking
trening

Tak jak wcześniej już wspominaliśmy rozglądając się wokół siebie możemy spostrzec osoby chodzące na przeróżny sposób. Część z tych „technik” nawet otrzymała swoje przydomki: marsz na sapera, marsz na misia, parowóz itp. W dzisiejszym poradniku zwrócimy uwagę na podstawowe elementy techniki marszu, jakimi są: koordynacja, praca z łokcia, a praca z ramienia płaszczyzna pracy kija… Read more »

czytaj więcej
Akademia Nordic Walking- jak chodzić?
trening

Nordic Walking to najdynamiczniej rozwijająca się aktywność ruchowa na świecie. Wszędzie dookoła widzimy osoby chodzące z kijami. Świetnie – myślisz, ale czy wiesz, że niestety 95% osób robi to niewłaściwie, z czym wiąże się coraz więcej przeciążeń i kontuzji, których mogliby uniknąć.

czytaj więcej