« Powrót

Szkolenie w Skalmierzycach z Eudajmonia

Niesamowity rajd ze szkoleniem techniki w Skalmierzycach już za nami!

Dziękujemy za zaproszenie prezes Stowarzyszenia Eudajmonia Agnieszka Pawlak, a wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości w marszach, bo tereny są naprawdę niesamowite 

A tak imprezę relacjonuje “Info Skalmierzyce”:
“Niesamowita atmosfera, coś dla ciała, coś dla ducha, endorfiny, profesjonalne porady Marcina i Asi z Marsz Po Zdrowie z Poznania.

10 sierpnia 2018 na placu rekreacyjnym „Dąbek” w Skalmierzycach spotkało się ponad 50 miłośników Nordic Walking. Okazało się, że wśród mieszkańców gminy jest ogromna potrzeba integracji i uprawiania prostej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Znaleźliśmy coś co łączy pokolenia! Ćwiczyły całe rodziny, matki i córki, babcie i wnuczki, małżeństwa, panie i panowie, chłopcy i dziewczynki. Pogoda dopisała, a w powietrzu oprócz zapachu lasu wirowały niesamowite endorfiny.
Uczestnicy rajdu dowiedzieli się jak dobrać właściwie kijki,a także jak dobrać odpowiednią długość do wzrostu danej osoby. Jak się okazało często na ścieżkach spotykamy osoby, które na płaskim terenie używają kijków górskich. Poznaliśmy prawidłową technikę chodu.

Wszystkim utkwiły wielokrotnie powtarzane słowa Marcina Szulca: „ najpierw wyłącz myślenie, potem zrób 4 ćwiczenia:
1) Otwórz dłonie, rozluźnij ramiona, naprzemiennie pracuj rękami i ciągnij kijki
2) Delikatnie zahaczaj kijkami o ziemię, łokcie prosto, pracuj barkiem
3) Zamknij dłonie, kontynuuj poprzednie ćwiczenia
4) Wydłuż krok i pracuj intensywniej dłonią za biodro, kiedy kij się „wyrywa” wypuść go z dłoni.

Takie proste, a jednak w trakcie marszu wielu uczestników pracowało nad poprawą swojej techniki pod okiem Marcina i Asi. Nie zabrakło atrakcyjnych i zabawnych ćwiczeń w terenie.

Jak zapewnia Prezes Stowarzyszenie Eudajmonia Agnieszka Pawlak już niebawem startujemy z zumbą, będą warsztaty geologiczne dla dzieci i młodzieży, oraz warsztaty z pieczenia chleba.
Zapraszamy na nasze przyszłe wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie Eudajmonia!”