« Powrót

Puchar Polski i Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Żołędowie

10.08.2019r. odbył się kolejny etap Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Żołędowie, gm Osielsko.

Przybyło dużo dobrych zawodników z całego kraju, w tym kilkunastoosobowa grupa z Marszu Po Zdrowie, konkurencja była duża, silna, impreza dobrze przygotowana, pogoda też dopisała.

Start i meta umiejscowiona była na stadionie, prawie cała trasa była na miękkiej nawierzchni, wcześniej wysprzątanej. Mistrzostwa odbyły się na trzech dystansach 5 km, 10 km i 21 km, nasi zawodnicy startowali na każdy z tych dystansów, zajmując wysokie pozycje.

Po zawodach, ciepły posiłek, można było kupić sobie kawę i ciasto domowej roboty. Nadleśnictwo przygotowało konkursy, za prawidłowe odpowiedzi można było wylosować różne drobne ciekawostki. Przeprowadzona była też zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitacje zawodnika Pawła Wartaka który uległ tragicznemu wypadkowi. Na Facebooku prowadzona była licytacja numeru startowego nr 1 którą wykupił zawodnik za 500 zł.

Zadowoleni wróciliśmy do domów, w drodze powrotnej oczywiście było trzeba zrobić tradycyjne pompki dla rozruchu 😉
Mistrzynią Polski w swojej kategorii na 5 km zostały Iwona Maślanka oraz Hanna Krajewska, wicemistrzynią na 10 km została Henia Owczarek. Gratulacje należą się też Małgosi Angielczyk, Teresie Grygiel, Edwardowi Tomczykowi i Andrzejowi Dąbrowskiemu, którzy szli na 5km. Najdłuższy dystans pokonali Danuta Postek i Jan Stanisławski, wielkie brawa dla zawodników! Wszyscy są wygranymi!

Dziękujemy Joli za relację i gratulujemy wszystkim startującym, jesteście wielcy! <3