« Powrót

PP Hajnówka 2017

9.09.2017 r. kolejny Etap Pucharu Polski i Finał Pucharu Polski, który przeszliśmy cały. Wcześnie rano,  wyruszyliśmy w kierunku Hajnówki. Po południu byliśmy na miejscu, zwiedziliśmy  Sobór, gdzie odbywają się koncerty muzyki cerkiewnej i Miejsce Mocy, które znajduje się w Puszczy Białowieskiej. Zawody odbywały się w sobotę, pogoda dopisała, piękne słoneczko, trasa ciekawa, przebiegała przez puszczę. Wystartowało 942 zawodników. Drużyna nasza niewielka ale zajęła dobre miejsca. 21,1 km Edward Tomczyk-  4 miejsce w swojej kat. Danuta Postek – 6 miejsce w swojej kat.

10km Andrzej Smul – 2 miejsce w kat. Arleta Kruszka-  4miejsce w kat. Krzysztof Fot – 9 miejsce w kat.   5km Małgosia Angielczuk – 3 miejsce w kat. Jola Cholewka – 5 miejsce w kat. Jerzy Galik – 10 miejsce w kat.

W klasyfikacji generalnej na 10km – Andrzej Smul – 2 miejsce w kat. Arleta Kruszka – 3 miejsce w kat. Na 5km – Jola Cholewka – 3 miejsce w kat. Drużynowo zajęliśmy 7 miejsce. Był bardzo dobry bigos, kiełbaska, stały stoiska z regionalnymi towarami.

Po losowaniu nagrody głównej jaką był samochód Suzuki, zwiedzaliśmy Rezerwat Żubrów, Skansen, gdzie można było zobaczyć, jak mieszkali kiedyś ludzie.

Czas szybko mijał, trzeba było wracać do domu……

Zadowoleni ze swoich miejsc i towarzystwa, zwiedzaliśmy okolice

relacja by Jola