« Powrót

Potyczkowy Marsz Dziewicz Góra 2015

Niedzielny Potyczkowy Marsz na Dziewiczą Górę okazał się niesamowicie radosnym i ciekawym przeżyciem dla każdego uczestnika.  Rano przed parkingiem zebrało się jedenaście czteroosobowych drużyn („Optymistki”, „Jarek i Jego Harem”, „Wesołe Grubaski”, „Seniorki”, Activ Team”, „Monsters z Montany”, „Radosne”, „Sarenki”, „Kreatywne”, „Pniewskie Dziewczyny” oraz „Motylki”), zostały omówione zasady marszu i ruszyliśmy. Naszym nieocenionym przewodnikiem był instruktor Maciej, który prowadzi treningi Nordic Walking właśnie na tym terenie i serdecznie zaprasza do swojej grupy.

Przyroda w tym miejscu jest przepiękna i jak sama nazwa wskazuje… dziewicza oraz nietknięta przez człowieka, więc miłośnicy takich warunków będą czuli się tu cudownie. Po drodze na zawodników czekało 5 stacji z przeróżnymi zadaniami – wiedzieli oni tylko tyle, że niezbędna będzie woda do picia i ubrania, których nie będzie szkoda pobrudzić – obie te rzeczy mocno się przydały. Wszystkie ekipy walczyły dzielnie i każda wykazała się na swój sposób. Niektóre były mocniejsze przy potyczkach umysłowych, a inne przy ruchowych.  Wiele grup przy zadaniach starały się obrać przemyślaną strategię, a inne szły na żywioł. Było różnorodnie i bardzo wesoło.

Na koniec było ognisko (a kiełbaski smakowały jak nigdy po takim wysiłku!!), przy którym się integrowaliśmy oraz zostały ogłoszone wyniki. Zwycięską Drużyną okazała się być ekipa „Jarek i Jego Harem”, zaraz za nią drużyna – „Monsters z Montany” oraz „Radosne” – ogromne gratulacje!! Jednak wszystkim drużynom należą się wielkie brawa za wspaniałą współpracę oraz dużo uśmiechu – bo przecież o to właśnie chodziło najbardziej!! Być może niebawem odbędzie się Potyczkowy Rewanż….?? Kto wie – bądźcie czujni 😉