« Powrót

Marsz karnawałowy 2013

Już po raz trzeci spotkaliśmy się razem z innymi sympatykami i entuzjastami chodu techniką Nordic Walking, aby wspólnie przy plastikowym kubeczku szampana, hucznie przywitać Nowy Rok. Pogodę mieliśmy wymarzoną, a humor w całej ekipie dopisywał od początku marszu. Wszyscy nadawali niesamowicie pozytywny klimat całej imprezie, a przysłowiową „wisienką na torcie” było mnóstwo kolorowo i fantazyjnie przebranych osób – w końcu był to przecież MARSZ KARNAWAŁOWY!

Przejście rozpoczynała oczywiście rozgrzewka, która tym razem nie była standardowa i wprowadziła wesoły nastrój, który trwał aż do samego końca. Tym razem instruktorzy postanowili zaznajomić wszystkich uczestników w tym, z czym będą mieli okazję spotkać się podczas regularnych zajęć prowadzonych w środy oraz w weekendy przez cały rok niezależnie od pogody. Pierwsza stacja dotyczyła gier i zabaw, które doskonale kształtują koordynację, zręczność, zwinność oraz szybkość, a do tego wprowadzają doskonałą atmosferę oraz idealnie integrują grupę. Następnie wszyscy zostali podzieleni na dwie równe ekipy. Pierwsza została z instruktorką Heleną i ćwiczyła napięcie mięśni posturalnych, które stabilizują całą sylwetkę i poprawiają postawę ciała. Nie zabrakło również bardzo ważnych dla każdego i przydatnych w życiu codziennym ćwiczeń równoważnych oraz wzmacniających mięśnie dna miednicy.

Druga grupa razem z instruktorem Marcinem podążyła w stronę dobrze znanej większości uczestników górki, na której już zostały wylane całe hektolitry potu. Jak się można domyśleć i tym razem wcale nie było lżej. Marcin jak zwykle zaskoczył wszystkich zestawem  najbardziej wymagających ćwiczeń wytrzymałościowych i wzmacniających wykonywanych zarówno indywidualnie, jak i w parach. Trzeba przyznać, że jak będziemy tak trenować systematycznie przez cały rok, to pierwsze miejsca na podium mamy jak w banku, nie mówiąc już o wspaniałej kondycji i zdrowiu godnym pozazdroszczenia, a i spalimy przy tym obiecująco sporo niepotrzebnych kalorii… Później była zmiana grup, aby każdy mógł spróbować co go czeka w Nowym Roku. Pojawiła się również informacja, że w czasie cieplejszych miesięcy na zajęciach zostaną wprowadzone również ćwiczenia wzmacniające, rozciągające oraz typu Pilates, „Zdrowy Kręgosłup” czy „Płaski Brzuch” na matach. Już nie możemy się doczekać wiosny!!! Po powrocie do punktu wyjścia i obowiązkowym stretchingu w końcu wznieśliśmy toast za Rok, który właśnie się rozpoczął i obfituje w nowe, obiecujące plany oraz postanowienia, których owocnego spełnienia gorąco życzymy każdemu i serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia, których głównym celem jest oczywiście MARSZ PO ZDROWIE!
Ze sportowym pozdrowieniem i do zobaczenia na ścieżkach
Helena i Marcin 🙂