« Powrót

Korona Zachodu – etap I Puszczykowo

22.05.2021 załoga drużyny Marsz Po Zdrowie wyruszyła na podbój Puszczykowa w ramach cyklu Korony Zachodu Polski. Trasa prowadziła przez leśne tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego. Towarzyszył nam wspaniały nastrój i ekscytacja na pierwsze zawody na żywo od 1,5 roku. Pogoda na początku była bardzo udana, słońce grzało, jednak pod sam koniec imprezy zaskoczyły nas bardzo wietrzne i gwałtowne opady deszczu – na szczęście zła aura szybko nas opuściła i mogliśmy zrobić sobie zdjęcia w fotobudce. 🙂

Zdobyliśmy I miejsce w klasyfikacji drużynowej!

To był zdecydowanie dzień kobiet:

Hania Szczecińska zdobyła II miejsce w kat. 10 5KM NW, Klaudia Dudek III miejsce w kat. 16 5KM NW, Dorota Owczarek III miejsce w kat.50 5KM NW, Ela Gałkowska I miejsce w kat.60 5KM NW, ale definitywnie królowaliśmy w kat.70 5 KM NW – Małgorzata Angielczyk zajęła I miejsce, Danuta Choryńska II miejsce oraz Marianna Pawlak III miejsce. W kat.50 II miejsce zajęła Joanna Rochatka, Jola Cholewka II miejsce w kat. 60 10 KM NW, a Henia Owczarek I miejsce w kat. 70 10 KM NW.

Następnie mężczyźni również pokazali, że nie ma z nimi żartów:

w kat.60 5 KM NW – II miejsce zajął Jan Stanisławski, w kat. 70 5 KM NW I miejsce zajął Edward Gołębiewski, a II Edward Tomczyk.
W kat. 9 5 KM NW zwyciężył Konstanty Stołbiak.
W kat.50 10 KM NW III miejsce zajął Krzysztof Fot, w kat. 70 10 KM NW – II miejsce zajął Stanisław Zawisła. Tomek Wujek zajął III miejsce w kat. osób niepełnosprawnych.

Z kolei Iwona Maślanka zdobyła I miejsce w kat. OPEN 5KM NW, Marysia Przybyłek w kat. Open 21 km NW, Tomasz Nowaczyk 3 miejsce w kat. OPEN 21 KM NW!

Zadowoleni, z uśmiechami na twarzy i prezentami wróciliśmy do domów, nie mogąc doczekać się następnych zawodów