« Powrót

Konferencja organizatorów imprez Nordic Walking 2013

24 listopada w Europejskiej Szkole Wyższej w Sopocie odbyła się już druga konferencja organizatorów imprez i entuzjastów nordic walking. To był naprawdę interesujący meeting czołowych organizatorów z Polski zaaranżowany przez portal chodzezkijami.pl- dzięki Krzychu za organizację! 🙂

W pierwszym bloku Krzysztof Walczak podsumował imprezy jakie odbyły się w roku 2012, opisał ich charakter oraz uczestników. Kolegium Sędziów Nordic Walking reprezentowane przez Piotra Popławskiego przedstawiło swoje dotychczasowe działania, omówiło możliwość współpracy na różnych płaszczyznach. Pomiar czasu na imprezach o charakterze sportowym omówił Jan Salewski – Good Time.  Drugi blok poświęcony był instruktorom Nordic Walking, którzy działają bardzo efektywnie. Widać ich na imprezach w całej Polsce, śmiało można z nich brać przykład (inni instruktorzy), zapraszać ich do współpracy (organizatorzy) przy eventach nordic walking.

Marsz Po Zdowie – Helena i Marcin opowiedzieli o swoich początkach z nw, o swoich zajęciach, oraz o profesjonalnej grupie nordic walking, którą prowadzą od jakiegoś czasu. Ania Szotek – przedstawiła Aqua Nordic oraz Skike. Aqua Nordic to wykorzystanie specjalnych kijów do ćwiczeń w basenie, temat z pewnością omówimy szerzej niebawem  na łamach naszej strony. Krzysztof Człapski – przedstawił elementy jogi, jakie można wykorzystać w uzupełnieniu nordic walking oraz swoje stoisko sklepowe z którym pojawia się na imprezach w całej Polsce. Włodek Machnikowski z Radia Gdańsk naświetlił możliwość współpracy z mediami w szczególności z radiem. Omówił też co jego zdaniem powinny mieć imprezy by przyciągały media, uczestników. Michał Witkiewicz omówił temat tras nordic walking, proces ich powstawania, czym powinny się charakteryzować, co powinny zawierać. Alicja Niemiec omówiła temat fotografii w Nordic Walking. Zasady współpracy, możliwości publikowania zdjęć oraz swoje dotychczasowe prace. Dorota Sosnowska – Zdrowotel Łeba przedstawiła film prezentujący pierwszą imprezę plażową w Łebie, która odbyła się w marcu 2012 roku.

Nie sposób opisać całego zakresu omawianych tematów podczas konferencji w jednym artykule. My ze swojej strony cieszymy się, że widać rosnące zainteresowanie takimi spotkaniami. To bardzo dobrze rokuje na rok 2013.
relacja by: Krzysiek chodzezkijami.pl