Zostań instruktorem Nordic Walking
Wyprawa po zdrowie
Pomysł na prezent
Filmy instruktażowe
Korona Wielkopolski 2016/17

PORADNIK SPECJALISTY: Nordic Walking, czy trekking? Czy rodzaj kija ma znaczenie?

Często spotykam się z twierdzeniem, że do marszu Nordic Walking wystarczą byle jakie kije wystrugane w lesie.. Osoby które tak sądzą podobnie mogłyby powiedzieć o piłkach- co za różnica czy w piłkę nożną gram piłką do koszykówki, ręcznej czy lekarską. Piłka w końcu to piłka! Można i tak, ale dla własnego zdrowia i radości z treningów proponuję używać zarówno właściwej piłki jak i kijów :)
W telegraficznym skrócie:Kije trekkingowe służą do podpierania się, asekuracji podczas marszu po trudnym terenie (często górzystym, tropikalnym czy lodowcowym), przy rękojeści jest pasek lub półopaska na nadgarstekKije Nordic Walking przynoszą korzyści zdrowotno treningowe: odciążenie stawów, zaangażowanie do pracy 90% mięśni, wyprostowanie sylwetki. Przy rękojeści znajduje się rękawiczka, która zapewnia nam odpowiednie przyleganie kija do dłoni.

Więcej informacji o kijach i dopasowaniu odpowiedniej długości w naszym filmiku:
 
CIEKAWOSTKI


1.System antishok/amortyzator przy Nordic Walking to totalna bzdura! Siła z odepchnięcia kija ma dawać nam odciążenie stawów kończyn dolnych i kręgosłupa. System ten natomiast przydaje się w kijach trekkingowych, gdzie technika wspierania się odciąża mocno przeciążane stawy nadgarstkowe i łokciowe.

2.Jeżeli kupujemy kije dla siebie- warto pomyśleć o kijach o stałej długości, system regulacji jest przydatny jeżeli na naszych kijach chodzi więcej niż jedna osoba.

3.Warto zwrócić uwagę by grot w kiju był widiowy, a nie stalowy. Ten drugi już po miesiącu chodzenia będzie zniszczony i do wymiany.

4.Kije jak i rzeczy sportowo turystyczne kupujemy w sklepach sportowych lub turystycznych. Za pewni nam to pewność, że inwestujemy w profesjonalny sprzęt z gwarancją i możliwością wymiany zużytych części. Sprzęt kupiony w supermarketach to często tańsza jednorazówka.


Zachęcamy do dyskusji:  www.marszpozdrowie.pl/forum/viewtopic.php?f=21&t=12&p=19#p19• Nie miałeś nigdy do czynienia z instruktażem prawidłowej techniki Nordic Walking?
• Czujesz, że potrzebujesz paru dodatkowych wskazówek?
• Świetnie chodzisz, ale brakuje Ci motywacji, grupy do regularnch treningów?
• Serdecznie zapraszamy na zajęcia szkoleniowe oraz grupowe!

Zajęcia z nami to nie tylko sucha nauka prawidłowej techniki marszu. Dodatkowo każde wyjście wzbogacamy poradami rehabilitacyjnymi, dietetycznymi, oraz podstaw dbania o własną figurę. Ponadto prowadzimy również przeróżne ciekawe ćwiczenia i zabawy integracyjno-sprawnościowe, elementy Pilatesu, Zdrowego Kręgosłupa, bodyshape, crossfit itp. Z nami dowiesz się jak dzięki odpowiednim ćwiczeniom z kijkami wzmocnić mięśnie całego tułowia, poprawić sylwetkę, spalić zbędne kilogramy oraz czerpać radość z każdego wyjścia!


facebook