Zostań instruktorem Nordic Walking
Wyprawa po zdrowie
Pomysł na prezent
Filmy instruktażowe
Korona Wielkopolski 2016/17
Instruktorzy

Marcin

 

    Absolwent studiów magisterskich fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Sportowiec z zamiłowania, teoretyk i praktyk wpływu wysiłku fizycznego na organizm ludzki. Podobnie jak Helena, pierwsze kroki związane z aktywnością fizyczną stawiałem pod czujnym okiem rodziców, gdy jeszcze za młodych lat, całą rodziną wybieraliśmy się na biegowe wojaże wzdłuż Bałtyku. Bo jak można nie łyknąć sportowego bakcyla pod jednym dachem z ojcem-żołnierzem zawodowym oraz mamą farmaceutką.

    Obecnie staram się rozwijać w kierunku trenera osób nie związanych zawodowo ze sportem oraz propagowaniem aktywnego stylu życia w środowiskach, gdzie za wiele się o nim nie mówi. Chociaż w dobie pogoni za pieniądzem nie jest czasem łatwo przekonać, że te minimum 3h tygodniowo ruchu to bezcenny zysk, który na pewno zaprocentuje w niedalekiej przyszłości .

    Osobiście nie wyobrażam sobie życia bez aktywności fizycznej. Chociaż czasami w natłoku obowiązków coraz bardziej odczuwam pętle ograniczenia czasowego, to jednak rozpierająca mnie energia i niemożność usiedzenia za długo w jednym miejscu nie pozwalają mi spędzić ani chwili dłużej niż to konieczne wśród czterech ścian i z radością wybieram się na spacery na świeżym powietrzu z kijkami, dzieląc moja pasję z innymi.Uprawnienia: 

 • Międzynarodowy Instruktor Szkoleniowiec Nordic Walking PSINW
 • mgr Fizjoterapii
 • menedżer sportu
 • menedżer klubu fitness
 • kierownik wypoczynku dzieci i młodzieży
 • terapeuta Medyczny Trening Terapeutyczny
 • członek Polskiego Stowarzyszenia Instruktorów Nordic Walking
 • międzynarodowy instruktor oraz sędzie Nordic Walking
 • Eccetric Trainer- trening ekscentryczny w sporcie i rehabilitacji
 • instruktor snowboardu
 • instruktor kulturystyki
 • terapeuta kinesiology taping
 • kurs pierwszej pomocy
 • wychowawca kolonijny

 

Michał 


     Odkąd pamiętam lubiłem aktywnie spędzać czas: grać w siatkówkę, jeździć na rowerze, podróżować. Przez kilka lat ćwiczyłem hatha-jogę. Asany (pozycje w jodze) faktycznie pomagały utrzymać sprawność ciała, aczkolwiek czegoś mi tam brakowało. Nie do końca się w tym odnajdywałem. Kilka lat temu trafiłem na pierwsze zajęcia Nordic Walking i okazało się, że to był strzał w dziesiątkę. Wydawałoby się proste ćwiczenia, a ile przyjemności i korzyści :) Dość szybko poprawiłem kondycję, znacznej zmianie na plus uległo tez moje samopoczucie. Ponieważ taki sposób aktywności bardzo mi odpowiada, zacząłem rozwijać się w tym kierunku i sam zostałem instruktorem Nordic Walking. Obecnie prowadzę zajęcia zarówno grupowe jak i indywidualne.


     Dodatkowo od kilkunastu lat jestem trenerem regresingu. Metody pomagającej w podnoszeniu samooceny, uzdrawianiu relacji z innymi czy ogólnej poprawie jakości życia. Więcej dowiecie się na mojej stronie: www.sciezkaswiatla.republika.pl
Zapraszam na zajęcia :)

 

Wiola

   Instruktorka i pasjonatka Nordic Walking od wielu lat, zafascynowana tym iż jest to aktywność dla wszystkich, bez względu na wiek- może ją uprawiać praktycznie każdy, od najmłodszych do ludzi w podeszłym wieku oraz dobry sposób na utrzymanie sprawności fizycznej i zwalczanie otyłości, a także na efektywną rehabilitację.  

   Jestem śmiałą optymistką propagującą aktywny styl życia. Zawodowo szkoleniowiec i inspirator do rozwoju osobistego, do działania, do pozytywnych zmian.   Zapraszam na zajęcia grupowe i indywidualne, gwarantuje dobry humor i fachowe porady oraz trening wszystkich partii ciała. 

 
Zainteresowania sportowe:
- narty biegowe
- trekking górski
- joga i medytacja
- pływanie
- nurkowanie
- rajdy rowerowe
- spływy kajakowe


 

Alicja

    Swoją przygodę z kijami rozpoczęłam w 2012r w Linówku i od tamtego momentu pokochałam ten rodzaj aktywności ruchowej. Moim mottem przewodnim jest motto "w zdrowym ciele, zdrowy duch", bo nic tak nie poprawia ogólnego stanu zdrowia i ducha jak endorfiny wydzielane podczas wszelkich zajęć ruchowych.

    Jestem osobą, która uwielbia spędzać czas wolny na łonie natury. To także przyczyniło się do ukończenia przeze mnie kursu na instruktora Nordic Walking. Przekonałam się, że marsze z kijami to skuteczny i wszechstronny sposób na  polepszenie sprawności fizycznej oraz umysłowej. Oprócz treningów i szkoleń biorę udział w zawodach NW dzięki czemu stale pogłębiam swoją wiedzę i rozwijam umiejętności fizyczne. Moje zainteresowania to medytacja, techniki radzenia sobie ze stresem oraz niekonwencjonalne metody uzdrawiania EFT. 

    Moim marzeniem jest zainspirowanie do ćwiczeń szerszego grona sympatyków Nordic Walking, a także przekazanie im nabytej przeze mnie wiedzy w tej dziedzinie. Zajęcia prowadzę przez cały rok dla osób w każdym wieku i o każdym poziomie kondycji.

    Podczas treningów, przez poszczególne etapy, uczę osoby początkujące poprawnej techniki Nordic Walking. Natomiast osobom zaawansowanym przekazuję praktyczną wiedzę udoskonalania techniki marszu. Podczas zajęć wprowadzam bogaty zestaw ćwiczeń wzmacniających w parach.

    Uczestnikom mojej grupy staram się zapewnić miłą, przyjazną atmosferę, mnóstwo pozytywnej energii. Łączę to wszystko z przekazywaniem wiedzy dotyczącej treningu z pełną świadomością i najlepszą korzyścią dla zdrowia, dzięki której każda z osób nabędzie kondycji i pięknie wykształci swoją sylwetkę.

    W wolnych chwilach lubię poprawiać swoją kondycję podczas jazdy na rolkach. Dodatkowo organizuję spływy kajakowe, wycieczki rowerowe a także pasjonują mnie wyprawy trekkingowe w góry.

    Gorąco zapraszam na prowadzone przeze mnie zajęcia, indywidualne jak i grupowe, które prowadzone są na Malcie :)

 

Krzysztof

   Pasjonat aktywności fizycznej, organizator wielu imprez sportowych. Jako trener nordic walking udało mi się już "zarazić" aktywnością fizyczną wiele osób, z czego jestem dumny. Wierzę, że przez świadome podejmowanie wysiłku fizycznego można wydłużyć życie i czerpać z niego więcej przyjemności. 
 
   Nordic walking jest coraz popularniejszy i na każdym kroku można zaobserwować kijkarzy. Warto czerpać z tego sportu 100% tego co daje, a tylko prawidłowa technika na to pozwala. Dlatego warto skorzystać z instruktażu prawidłowego chodu i cieszyć się z każdego kroku.
 
 
 
 
 
   Jako instruktor z wieloletnim stażem zapraszam serdecznie na zajęcia! Czekać Was będzie nie tylko masa różnorodnych ćwiczeń, doskonalenie techniki na każdym kroku, ale także świetna zabawa i niesamowity wypoczynek aktywnym krokiem :)
 
Do zobaczenia na szlakach :) 
 
 
 


Maciek

    Od wczesnego wieku jestem związany z aktywnym spędzaniem czasu, zwłaszcza na świeżym powietrzu. W dzieciństwie i jako nastolatek związany byłem ze sportem wyczynowym, między innymi z pływaniem i lekką atletyką. W wieku dorosłym kontynuowałem dalej swoje zainteresowania, bardziej już w wymiarze rekreacyjnym. Poznałem tai-chi, jogę, udało mi się z powodzeniem przygotować do maratonu, do triathlonu, do wyścigu rowerowego na 100 km. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie życia bez kontaktu z naturą, niezależnie od pory roku i pogody. Uważam, że nic tak wspaniale nie ładuje akumulatorów w naszej technokratycznej rzeczywistości, nic tak nie usuwa stresu, jak codzienny kontakt z przyrodą. Poznaję również, od wielu lat, wpływ odżywiania na zdrowie i zauważam że połączenie właściwej diety oraz optimum aktywności fizycznej daje wspaniałe rezultaty i pozwala długo utrzymać zadowalającą formę.

    Muszę szczerze przyznać, że kiedy pojawiła się moda na kijki, z uśmiechem przyglądałem się spotykanym w lesie osobom. Nie bardzo rozumiałem, na czym polega sens takiego właśnie sposobu aktywności. Może przypadek, a może ciekawość sprawiły, że spróbowałem pewnego razu i … spodobało mi się. Z perspektywy całego mojego sportowego życia uważam teraz, że to bardzo wszechstronnie rozwijający kondycję fizyczną sport. Jedni odnajdą w tym całkowity relax, wymagający jednak zaangażowania prawie wszystkich mięśni ciała a także koordynacji ruchowej, drudzy skuteczny i przede wszystkim zdrowy sposób na ukształtowanie pożądanej sylwetki, a ci, co mają zacięcie sportowe będą mogli rywalizować z podobnymi sobie podczas wielu organizowanych imprez.

    Ponieważ postanowiłem połączyć przyjemne z pożytecznym, zostałem instruktorem Nordic Walking, żeby swoją pasją i doświadczeniem pomóc innym realizować ich własne cele związane z utrzymaniem formy i płynącym z tego zadowoleniem z życia. Najbardziej cieszy mnie to, że trening z kijkami to przede wszystkim aktywnośc na świeżym powietrzu, a to tygrysy lubią najbardziej! 

 facebook