Zostań instruktorem Nordic Walking
Wyprawa po zdrowie
Pomysł na prezent
Filmy instruktażowe
Korona Wielkopolski 2016/17

Pszczeli Karnawałowy Marsz już za nami! :)

   Meldujemy, że jesteśmy najlepszym rojem pszczół na świecie, bo wchodzimy ze swoich uli nawet w nie do końca przyjazną pogodę, bo jak wiadomo NIE MA ZŁEJ POGODY, SĄ TYLKO ZŁE UBRANIA, a że te mieliśmy bardzo kolorowe (z wyraźną przewagą żółtego) to można nawet powiedzieć, że WIOSNĄ zawiało!! :)

   Nasz tegoroczny Marsz Karnawałowy okazał się być mieszanką rekreacyjno – treningowo (tego nigdy nie można nam odebrać)- edukacyjną (!), ze sporym naciskiem na ten trzeci aspekt tym razem. Dlatego oprócz szalonych TABAT, dzikich SZTAFET rodem z „życia pszczół…” oraz tańców i śpiewów zwróciliśmy uwagę na bardzo bardzo, bardzo poważny temat – trzeba RATOWAĆ nasze PSZCZOŁY!! Czy zdajecie sobie sprawę, że jeśli eksploatacja środowiska się nie zmieni to w 2035 roku umrze ostatnia pszczoła. To właśnie pszczoły zapylają ponad 80% roślin, a my dzięki nim mamy 1/3 pożywienia. Zarówno Albert Einstein, jak i Karol Darwin byli ze sobą zgodni – gdy zginie ostatnia pszczoła z Ziemi człowiekowi zostaną tylko 4 lata istnienia. Problem zatem jest nie byle jaki!! 

   Najważniejsza jest świadomość ludzi i to, że RAZEM być może jesteśmy w stanie temu zaradzić. Możemy sadzić różne piękne miodne kwiaty (również na balkonie), nie usuwać kwitnących chwastów ze swoich ogrodów oraz bardziej wnikliwie przyglądać się czym opryskujemy nasze sady i czy w ogóle jest to konieczne? 

   Podczas naszego Marszu Karnawałowego wszyscy uczestnicy dostali nasiona koniczyny do zasiania – po pierwsze na szczęście dla siebie (ponieważ przeogromnie im tego życzymy), po drugie na szczęście dla pszczół (bo są naszymi sprzymierzeńcami i im się to należy), a po trzecie na szczęście dla nas wszystkich (gdyż chcemy jeszcze przecież trochę skorzystać z tego pięknego świata i poorganizować takie wspaniałe, pełne radości imprezy! :)

facebook