Zostań instruktorem Nordic Walking
Wyprawa po zdrowie
Pomysł na prezent
Filmy instruktażowe
Korona Wielkopolski 2016/17

I Poznański Marsz Seniorów Nordic Walking!

W niedzielę 18 maja 2014 o godzinie 10.00 nad poznańską Maltą rozpocznie się I Poznański Marsz Seniorów Nordic Walking. To pierwszy taki marsz w Polsce, w którym każdy może wziąć udział!

Biuro Podróży Funclub z siedzibą w Poznaniu wspólnie z Centrum Inicjatyw Senioralnych, Polskim Stowarzyszeniem Nordic Walking i Marsz Po Zdrowie jest organizatorem I POZNAŃSKIEGO MARSZU SENIORÓW NORDIC WALKING.
Dystans to jedno okrążenie Jeziora Malta- 5 km. Nie jest to wyścig na czas, dlatego udział może wziąć każdy.
Zapisy na miejscu przed marszem. 

Zapraszamy wszystkie osoby powyżej 50 roku życia mieszkające w województwie wielkopolskim oraz wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu z innych części Polski. W marszu, jako osoby towarzyszące, mogą wziąć udział także rodziny uczestników (wnuki, dzieci).

Wśród osób, które wezmą udział w wydarzeniu będzie rozdanych wiele atrakcyjnych nagród. Do wygrania są: wyjazdy do Hiszpanii z zajęciami Nordic Walking z Biurem Podróży Funclub, bilety do Kina Rialto, bony upominkowe do Café Misja oraz wiele innych.

Przewidzianych jest wiele wydarzeń towarzyszących, m.in.:
- Pokazy TAI CHI znanych Poznańskich szkół Tai Chi, m.in. pokaz z szablą
- Kursy Nordic Walking – instruktorzy Nordic Walking z Polskiego Stwoarzyszenia Nordic Walking wezmą czynny udział w marszu, w trakcie udzielając uczestnikom instrukcji oraz rad
- Bezpłatne badania kręgosłupa
- Bezpłatne konsultacje i badania  prowadzone przez CenterMed Poznań

Honorowy Patronat Sportowy nad wydarzeniem sprawuje Bartłomiej Pawełczak -  srebrny medalista olimpijski w konkurencji czwórek bez sternika z Pekinu w roku 2008, wioślarz, wielokrotnie tytułowany w międzynarodowych zawodach  m.in. Puchar Świata, Mistrzostwa Świata. Obecnie trener LOTTO Bydgostia Bydgoszcz oraz triathlonista. Promuje zdrowy i aktywny tryb życia. 

START GODZINA 10:00 

PRZYJDZ I POKAŻ INNYM, ŻE MOŻNA- udział bezpłatny !!

  Celem głównym wydarzenia jest zwrócenie uwagi na aktywność fizyczną jako element dobrego samopoczucia oraz kondycji fizycznej i psychicznej. Uświadomienie grupie w wieku 50+, że ruch fizyczny jest ważny dla ogólnego stanu zdrowia. Marsz ma również na celu pokazanie, iż aktywność fizyczna jest w zasięgu każdego poprzez wykonywanie prostych, nieskomplikowanych ćwiczeń. Celem nadrzędnym jest zachęcenie grupy wiekowej 50+ do rozpoczęcia zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną. Nordic Walking jest formą aktywności fizycznej skierowaną do każdego. Szczególnie wśród grupy seniorów Nordic Walking stało się popularne poprzez  prostotę wykonania i dostępność terenów do ćwiczeń.

WPŁYW REGULARNEJ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ  NA STAN ZDROWIA OSÓB STARSZYCH:

Pięćdziesiąty rok życia wyznacza moment w wieku średnim, kiedy korzyści z regularnej aktywności fizycznej mogą mieć największe znaczenie w zapobieganiu, minimalizowaniu i odwracaniu wielu fizycznych i psychologicznych zagrożeń, które  często towarzyszą zaawansowanemu wiekowi. Ten pozytywny wpływ dotyczy większości ludzi, niezależnie od ich stanu zdrowia. Aktywność fizyczna definiowana jest jako wszelkie wykazywane w życiu codziennym czynności związane z ruchem, włączając w to pracę, odpoczynek, ćwiczenia i uprawianie sportu. Uznaje się, że efekty zapobiegawcze i rehabilitacyjne regularnej aktywności fizycznej są korzystniejsze, gdy wzorce te kształtowane są we wczesnym okresie życia, niż gdy zapoczątkowane są w wieku podeszłym.

ZAPRASZAMY !!
facebook